.

OTÁZKY a ODPOVĚDI

Lidí, co využili naše služby bylo opravdu mnoho a jelikož technika Airbrush není u nás tolik známá, tak se i ptali. Někdy ze zvědavosti, někdy z obav, což chápeme. Připravili jsme pro vás nejčastější dotazy, abyste ztratili strach a zábrany, protože chceme jen usměvavé a spokojené zákazníky a to jak před, tak zejména po odchodu s tetováním na těle :)

Co je to ten Airbrush?

Airbrush je výtvarná technika nanášení barev s pomocí rozprašovače, kdy je stříkací pistole napojena na kompresor, a ten vyhání vzduch pod tlakem do pistole. Barvy jsou tak nanášeny v extrémně tenkých vrstvách. Touto technikou můžete vytvářet drobné detaily a plynulé přechody barev.

Airbrush tetování je název právě pro dočasné zkrášlení těla touto technikou za použití speciálních tetovacích barev      a v našem případě pomocí šablon s motivy, kterých máme přes 700.

Jaké barvy používáte? Jsou bezpečné?

Používáme tetovací barvy Fengda, které jsou na alkoholové bázi, absolutně bezpečné, splňující standardy CE, FDA a získaly tak certifikaci SGS EN71. Na pokožce tetovací barva vydrží 3-7 dní, záleží na mnoha proměnných faktorech - například jak často se koupete, jak moc se potíte, jak máte mastnou pokožku, zda se nastříkané místo často ohýbá, škrábe, dře.

Barvy jsou netoxické, absolutně bezpečné pro pokožku

Není to Henna?

Stručně o Henně

1-Henna je tropický keř.

2-Barva se získává rozemletím listů na prášek, který když se smíchá s vodou vznikne pasta

3-obsahuje velké množství pigmentů, které se spojují s buňkami

4-Přirozená barva Henny není černá

5-Černý henna pudr - směs prášku z henny a chemikálií. Je v něm mnoho syntetických přísad proto, aby barvil černě.

U některých lidí vyvolává silné alergické reakce

Nebolí to? Je tetování opravdu dočasné? 

Jak bylo již popsáno, jedná se o nanášení barvy vzduchovou pistolí na kůži, nikoliv tetovací jehlou pod kůži ;)

Právě kvůli nanášení barvy na kůži a ne pod ní dochází jejímu postupnému vytrácení zejména vlivem otěru a přirozené ztrátě přilnavosti.

V případě nutnosti odstranění stačí použít mýdlo, krémy nebo lékařský líh, potřít tetování a např. hadrem ho postupně třením odstranit.

Je možné se s tetováním koupat? 

Jedna z předností airbrush tattos je možnost se s ním       i koupat a proto je o něj největší zájem na koupalištích a v letních měsících. Občas nastává problém  u dětí, které si neuvědomují, že dočasné tetování je velice náchylné na otěr a nešetrné zacházení. Společně s namazáním krému proti slunci, několikaterým otřením ručníkem a "blbnutím" ve vodě, se tetování může ztratit i během jednoho dne.


Jak dlouho tetování vydrží ?

Běžná doba než se dočasného tetování začně trhat a ztrácet je 3-7 dní. Není, ale neobvyklé, že tetování vydrží i přes týden. Záleží na umístění (záda, krk, zápěstí, loket jsou místa, kde tetování vydrží nejkratší dobu), potivosti, typu kůže a zejména šetrného zacházení.

Aibrush tattoos  narušuje kromě mýdla a krémů i chlorovaná  a slaná voda (moře). Zejména, pokud se tetování bude otírat ručníkem a tím se nechtěně naruší.

Musí u vás lidé vždy platit nebo pracujete i na paušál? Vše je otázka dohody a konkrétní akce, kde musí být zejména určitý předpoklad lidí. V závislosti na typu akce se volí nejvhodnější varianta. Pro příklad: akce typu narozeninová párty půjde stěží udělat formou "kasírování" dětí - zde musí být domluvena paušální cena za hodinu, oproti tomu majitel koupaliště nám sotva bude chtít zaplatit desítky dětí toužících po letním tetování    u vody - zde je vhodnější placení na místě od lidí.